KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16747259
nr 1674 7259
Esther Kjerner
(1873-1952), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1944, Motiv från söder. Olja på pannå, 47x42, oramad
Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 27 januari 2025
kl 20:40:41
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Esther Kjerner
Läs mer om Esther Kjerner